Máte problém s plastovými oknami či dverami v Banskobystrickom regióne?

Kontaktujte náš servis plastových okien !

Naše rady pre... parapety

Odborná rada zo spoločnosti Okno servis BB

1. Čo je primárnou funkciou parapiet?

Ich prvotná funkcia je ochranná. Chránia stavbu a fasádu pred zatečením dažďovou vodou. Nedá sa im však uprieť ani ich estetický význam. Dotvárajú celkový dojem z okna, a tiež zo samotnej budovy. Vďaka nim si môžeme skrášliť dom kvetmi v črepníkoch, ale tiež rôznou tematickou výzdobou. Áno, reč je o vonkajších okenných parapetoch.

2. Ktoré parapety sú podľa Vás najlepšou voľbou pre súkromné domy a ktoré by ste odporúčili našim zákazníkom?

Vonkajšia parapeta hliníková ťahaná: Tieto vysoko kvalitné a elegantné vonkajšie parapety sú vyrobené z hliníka metódou vysokotlakej extruzie (tzv. ťahaný profil). Vonkajšie parapety sa vyznačujú predovšetkým vysokou mechanickou odolnosťou a priestorovou tuhosťou, ktorá uľahčuje montáž a zaručuje perfektný výsledný vzhľad. Predná zaoblená hrana parapetu a ideálne proporcie dotvárajú architektonický detail každej fasády. Hodia sa ako k dreveným eurooknám, tak aj k plastovým oknám.

-Pozinkovaná vonkajšia parapeta: Pozinkovaný vonkajší parapet je ekonomicky najlacnejšou variantou. Montáž je rovnaká ako u hliníkových parapetov. Povrch pozinkovaných parapetov je proti mechanickému poškodeniu vybavený plastovou fóliou, ktorá sa po montáži odstráni.

Vonkajšia parapeta hliníková ohýbaná: Ohýbaný hliníkový parapet je ekonomicky veľmi atraktívnou variantou k ťahanému parapetu. Plne ho nahradzuje nielen esteticky, ale je aj veľmi kvalitnou náhradou mechanických vlastností. Povrch je proti mechanickému poškodeniu vybavený plastovou fóliou, ktorá sa po montáži odstráni.

Ja by som si vybral prvú možnosť, teda, vonkajšiu parapetu hliníkovú ťahanú.

3. Prečo sú plastové parapety tak populárne?

Materiálová základňa pre výrobu parapetov je dnes široká. Ponuka siaha od drevených a drevotrieskových parapetov cez ­komorové alebo penové parapety z polyvinylchloridu (PVC), umelý kameň až po exkluzívny prírodný kameň. V našich podmienkach sa najčastejšie uplatňujú komorové PVC parapety. ­Výhodou je ich prijateľná cena, vysoká mechanická odolnosť, nízka hmotnosť, odolnosť proti vlhkosti, široká farebná škála a recyklovateľnosť. Realizačné firmy oceňujú najmä ich jednoduchú inštaláciu.

Zdroj: DaiBau.sk

© 2019 Ivan Gašparík | Všetky práva vyhradené